Apróság, ami hatalmas változást hoz

Szponzorált tartalom

mérőhely szabványosítás

mérőhely szabványosítás

A fiam kitalálta, hogy idén megvalósítja az álmait, és átalakítja a házat, amiben a családjával él. Sokat spórolt rá, és most eljött az idő, nincs mire várni. Hozzám fordult tanácsért, hogy mik legyenek az első lépések, hogy utólag ne okozzon gondot, hogy egy-egy kulcsfontosságú mozzanat kimaradt. Én elsőként a mérőhely szabványosítást, és ezt az oldalt javasoltam, hogy mindent elolvashasson, amit tudnia kell róla.

Ezen a linken a Szanita7 Energy oldalát nézhetitek meg. Részletesen írnak arról, hogy néz ki a villanyóra/elosztó doboz szabványosítása. Ez nagyon fontos lépés bármikor, ha éri valamilyen változás a villanyóránkat, vagy az áramfogyasztásunkban lép fel változás. Az áramszolgáltató támaszt bizonyos feltételeket, és a szabványosított villanyórával lehet ezeknek megfelelni. Ha nem akarod, hogy gebasz legyen a későbbiekben, a mérőhely szabványosítása elengedhetetlen. Ezt javasoltam tehát a fiamnak első körben.

Hogyha pl amperbővítésen vagy fázisbővítésen esik át az otthoni hálózat, akkor vannak még teendők ezen kívül, hogy zökkenőmentes legyen az átállás. De ha ebben éppen nem vagy érintett, akkor is lehet, hogy valamiért még sor fog erre kerülni nálad is – azt például tudtad, hogy a villanyórának kívül kell kerülnie az ingatlanon, hogy akármikor hozzáférhessen a szolgáltató? Nehogy probléma legyen belőle! Én is ezt tanácsoltam a fiamnak, nézze meg a jogszabályokat, a kötelességeit, s annak alapján alakítsa ki a villamos rendszert otthon. Ugye, nem akarsz súlyos büntetést fizetni? – kérdeztem tőle, mire rázta a fejét. A mérőhely szabványosítás elkerülhetetlen, hogyha nem akar büntetésekkel bajlódni valaki, hiszen az előírások azok előírások, és nem is véletlenül ezek a szabályok az érvényben lévők. Ha balesetveszély vagy tűzveszély állna fenn, szintén ez a kézenfekvő megoldás. S persze a villanyóra felett is eljár az idő, így jó, ha gondolunk rá, mielőtt túlkoros lesz szegény. Ha valamilyen oknál kifolyólag a szolgáltató leszereltette, ez esetben ismét szabványosítani kell, s abban a helyzetben, hogyha több villanyórát kéne felszerelni vagy áthelyezni, jó egyből szabványosítani is őket, tehát a jelen szabályoknak megfelelőt felszerelni egyből, s úgy le van tudva a gond.

Nálam például az volt a gond, hogy nem megfelelő anyagból készült a villanyóra háza. Befolyt a víz, korhadt az anyag, ami nyilvánvaló nem volt biztonságos. Szerencsére a Szanita7 Energy pillanatok alatt helyre hozta ezt a dolgot. Szóltak arról is, ha a kötések meglazulnak, az már jelzi, hogy gond lesz, és jó időben gondoskodni a villanyóráról, mielőtt nagyobb bajt csinál. Az is egy tünete a bajoknak, hogyha gyakran lecsapja némely eszközünk a biztosítékot. Lehet, hogy az elosztódobozzal kell ügyködni, hogy a gond elháruljon. Ehhez mind segítséget nyújt a Szanita7 Energy, regisztrált villanyszerelőik állnak a rendelkezésünkre. Ők naprakészek, tudják, éppen mi a hatályos jogszabály, ami nem jön rosszul, ha éppen szabványosítani szeretnénk a villanyórát – bízzuk ezt profikra, akik egész évben, évek óta ezzel foglalkoznak, és lelkes dilettantizmusunkat éljük ki máshol.

Az áramszolgáltató elvárásai változhatnak, s lehet, hogy egy régi cikkel találkozunk, és azt vesszük kiindulópontnak, holott az már rég nem aktuális, és emiatt megütjük a bokánkat. Arról nem is beszélve, hogy szakmailag is naprakésznek kell lenni, nem elég a jogszabályi változásokat követni. Ezt pedig, ha nem vagyunk hivatásos villanyszerelők, nem pótolhatjuk. Muszáj szakemberhez fordulnunk, akinek a csuklójában van a tudás. A Szanita7 Energy szakemberei számára ez egy otthonos terep, nyugodtan támaszkodhatunk tanácsaikra.

Ezt magyaráztam tehát a fiamnak, mert nagyon kellemetlen, hogyha azután kell szerelőt hívni, hogy már minden felújítás megtörtént. A vezetékek, mint a ház belső erei, teljesen behálózzák az ingatlant. Fontos, hogy jól működjön a rendszer, ahogy a mi ereink problémái is hatalmas egészségügyi gondokhoz vezetnek! A Szanita7 Energy szakembereihez akkor is fordulhatunk, ha az elosztódobozzal van problémánk, de ha éppen kiépítenénk a belső hálózatot, akkor is hívhatjuk őket.

Azért is szerencsés, ha együttműködünk velük, mert a papírmunkát is átvállalják magukra, ami nagy megkönnyebbülés az olyan alkatoknak, mint a fiam is, aki műszaki szövegek láttán inkább elmenekülne. Az ügyintézés sokszor nehézkes, aki nem szakavatott, az nem tudja, mit kéne tennie. Ebben segítség, ha egy olyan jó csapattal dolgozunk, aki kiveszi a kezünkből ezt a gondot, és elintézi a piszkos munkát helyettünk. Én személy szerint igazán hálás vagyok, hogy nem nekem kell szenvednem a szolgáltatóval, és szerintem sokan vannak így ezzel. Sokszor a saját túlbuzgóságunk csapdájába esünk. Lehet, azt hisszük, hogy mindenhez értünk, és el tudunk intézni mindent, de lássuk be, ez koránt sincs így. Megvannak a korlátaink. De ez nem lehet gond, hiszen ezért vannak a szakemberek, hogy nekünk ne kelljen mindenhez érteni.

A mérőhely szabványosítás azonban csak az egyik, amihez az említett Szanita7 Energy ért. Ezen kívül rengeteg tapasztalatuk van amperbővítésben, fázisbővítésben, H-tarifa témakörében, és értenek még a napelemhez is, ami sokunkat érinti, hiszen ez egy nagyon modern megoldás, ha valaki magának akar áramot termelni. Mégsem érthetünk annyira hozzá, ahogy a szakemberek. Így ők teljes körű segítségnyújtást kínálnak nekünk.

Kérhetünk tőlük visszahívást, és az ügyfélszolgálatuk hamarosan felkeres minket. Konzultálhatunk velük elképzeléseinkről, de a legjobb, ha kijönnek helyszíni felmérésre, mert azután pontosabban lehet számolni, ha tudják, mivel állnak szemben, milyen munkálatok szükségesek, hogy lehet kivitelezni, és milyen anyagköltséggel és munkaórával számolva.

Üzenetet is lehet nekik küldeni a weboldalukon keresztül, bejelölve a megfelelő rubrikát, hogy mi érdekel: a napelem, az amperbővítés, a fázisbővítés, a H-tarifa, vagy a szabványosítás közül.

A legjobb, amit az otthonunkért tehetünk, hogy biztonságossá tesszük, és energiahatékonnyá. Így a ház nemcsak egy ingatlan lesz, hanem valami, ami tényleg a miénk – amiért megdolgoztunk, s a ház is dolgozik értünk. Mikor ezeket mondtam, a fiam már nevetett, hogy is dolgozna értünk a ház? Hát úgy, hogy spórol, feleltem. Értünk van, mert mi is tettünk érte. De ha hagyjuk elkallódni, akkor nem fog, magyaráztam neki. Az otthonunk megérdemli a jó bánásmódot, és meglásd, meghálája. Ezen megint nevetett, de azért megfogadta, hogy megnézi azt a weboldalt, amit javasoltam neki, és végigolvassa a cikkeiket, kiemelten a villanyóra szabványosításáról írt szöveget.

Új berendezések, új eszközök, új beruházások? Mind ezzel kezdődik, a mérőhely szabványosításával. Csak előnyünk származhat belőle – viszont ha elhanyagoljuk, akkor csúnyán megjárhatjuk. Nem muszáj magunkat törni, hogy képbe kerüljünk az éppen érvényben lévő jogszabályokkal, bízhatjuk az egész folyamatot profikra, akik az ügyintézést is átvállalják. Sosem volt ez még ilyen egyszerű! Ha találsz egy jó csapatot, az egész olyan könnyűnek tűnik. Ezért örülök, hogy rátaláltam a szanita7ekft.hu oldalára, s ezért javaslom őket a fiamnak is, aki most kezdi felnőtt életét. Ez egy tökéletes kezdet lesz neki.